Select Page

Pozitívne výsledky liečby kĺbov kmeňovými bunkami, v Nemocnici Malacky, prezentoval na najväčšom ortopedickom kongrese uznávaný špecialista Dr. Brian Mehling. Kongres sa konal  1. – 5.3.2016 v Orlande na Floride v Orange County Convention Center. Stretli sa na ňom najlepší svetoví ortopédi, výskumníci a ďalší zdravotnícki profesionáli. Konferencia pravidelne ponúka lekárom jedinečnú možnosť dozvedieť sa viac o novinkách vo svojom odbore a navzájom si vymeniť skúsenosti.

Liečba artrózy bedrových a kolenných kĺbov kmeňovými bunkami sa v Nemocnici Malacky realizuje s použitím patentovanej technológie spoločnosti Blue Horizon International (BHI). Už pri viac ako 160 kĺboch bola v nemocnici použitá terapia kmeňovými bunkami, pričom vyše 70 % pacientov potvrdilo, že vďaka nej sa zlepšila ich pohyblivosť.

Na liečbu artrózy sú použité vlastné kmeňové bunky z tuku pacientov. Po odobratí tukového tkaniva sa špeciálnou metódou spracujú a následne vpichnú do miesta poškodenia. „Nemocnica v Malackách reaguje na svetové trendy v poskytovaní špičkovej zdravotnej starostlivosti. Ako jediná na Slovensku lieči artrózu bedrových a kolenných kĺbov kmeňovými bunkami,“ zdôraznil na konferencii Dr. Mehling, zakladateľ a medicínsky riaditeľ BHI.  Po veľkom dopyte zo strany pacientov Nemocnica Malacky rozširuje od marca portfólio liečby artrózy už aj na ramenné, členkové a lakťové kĺby.