Select Page

Doprajte si pohyb, ktorý milujete

Zbavte sa bolesti kĺbov vďaka inovatívnej liečbe artrózy KMEŇOVÝMI BUNKAMI

  • Zlepšenie už po dvoch týždňoch
  • Výsledky dokázané cez MR
  • Liečba vlastnými bunkami

Výhody liečby

ikona kmeňové bunky

KMEŇOVÉ BUNKY SÚČASŤOU NÁŠHO TELA

Kmeňové bunky sú prirodzenou súčasťou nášho organizmu, najviac ich máme v tuku a kostnej dreni. Vedeli ste, že majú regeneračné a hojivé schopnosti?

ikona výhody liečby

Zlepšenie už po 2 týždňoch

Výrazné zlepšenie boľavých kĺbov pocítite už po 2 týždňoch. Po nekomplikovanej artroskopii je návrat do bežných činností možný približne mesiac po zákroku.

ikona to čo vás baví

ROBÍTE TO, ČO VÁS BAVÍ

70 % pacientov sa môže po 6 mesiacoch vrátiť k bežným pohybovým činnostiam, ich bolesti sa zmiernia a prestanú brať lieky.

ikona výsledky cez MR

Výsledky dokázané cez MR

Liečba neprináša len pocit úľavy, ale aj dokázateľné výsledky viditeľné na kontrolnom vyšetrení magnetickou rezonanciou.

ikona liečba vhodná

Pre koho je liečba vhodná

Liečba je vhodná najmä pre pacientov do 75 rokov, ktorých trápi artróza I. a II. stupňa. Čím skôr s liečbou začnete, tým je účinnejšia. Pred zákrokom je okrem konzultácie a posúdenia celkového stavu potrebné, aby mal pacient dostatočné množstvo tuku v oblasti podkožia brušnej steny. Ak nemá je možné v laboratóriách zabezpečiť kultiváciu, čiže namnoženie kmeňových buniek do požadovaného množstva. Pacienti s artrózou IV. stupňa a vo veku na 75 rokov môžu liečbu podstúpiť na vlastnú žiadosť.

ikona prečo nemocnica Malacky

PREČO SI VYBRAŤ NEMOCNICU MALACKY

Liečba kĺbov kmeňovými bunkami vyžaduje špecifické materiálno- technické vybavenie. Nemocnica Malacky ako prvá na Slovensku disponuje vlastným laboratóriom či RTG prístrojom potrebným na aplikáciu do niektorých kĺbov. Nemocnica poskytuje špeciálne MRI vyšetrenie na určenie stavu chrupaviek a zároveň je komplexným zdravotníckym zariadením so špičkovým materiálnym aj personálnym vybavením.

Poraďte sa s našimi odborníkmi

Objednajte sa na nezáväznú konzultáciu. Naši lekári vám ochotne poradia.

Milan Hric slider

„Mojim cieľom je, aby sme ako profesionálny tím pomohli čo najväčšiemu počtu pacientov s bolesťami kĺbov. Je dôležité, aby naši pacienti cítili našu odbornosť  nielen počas samotného zákroku, ale i v rámci predoperačných vyšetrení, pooperačnej starostlivosti a kontroly výsledkov.“

MUDr. Milan Hric

Jolana slider

„Často mi opúchalo pravé koleno, neustále ma pobolievalo, aj bežné čupnutie či chôdza do schodov ma veľmi vyčerpávali. Po čase sa pridružilo aj ľavé, čo ma prinútilo intenzívne pátrať po možnostiach liečby. Dozvedela som sa o novej metóde, pri ktorej sa boľavé kĺby liečia vlastnými kmeňovými bunkami odobratými z tuku. Teraz ľavé koleno ani neviem, že mám, pravé, ktoré bolo viac zničené, občas pocítim, keď to preženiem s umývaním okien.“

  Ing. Jolana Halászová, 61 rokov

Ada slider

„Moje problémy s kolenným kĺbom začali takmer pred štyridsiatimi rokmi, keď som prekonala reumatickú horúčku so zápalom kĺbov. Po preliečení som dlho nepociťovala žiadne bolesti, objavili sa až teraz, päť rokov dozadu. Po viacerých vyšetreniach mi zistili gonartrózu – artrózu kolenného kĺbu. Bolesti sa stupňovali s úrovňou stupňa gonartrózy, preto som sa rozhodla pre liečbu kmeňovými bunkami. Som len pár dní po zákroku a cítim sa veľmi dobre, už sa mi chodí dokonca lepšie aj po schodoch,“

Ada Straková, televízna hlásateľka

Liečba kĺbov

Kontakt

Nemocnica Malacky
Nemocničná a.s.
Duklianskych hrdinov 34 90122
www.nemocnicamalacky.sk

footer partners

©2023 Nemocničná a.s.