Select Page

Naše telo vie najlepšie, čo nám je. Čo vám o vašom zdravotnom stave prezradia bolesti nôh a kĺbov?

 

Diabetici, pozor!

Najmä diabetikom, ale aj ľuďom, ktorí majú problémy s alkoholom, sa stáva, že pociťujú bolesti a obojstranné poruchy citlivosti v chodidlách a stehnách. Tieto problémy môžu byť predzvesťou nebezpečnej polyneuropatie, čo je ochorenie a porucha funkcie nervov. Ak patríte do tejto rizikovej skupiny, čo najskôr navštívte svojho lekára, ktorý vás pri liečbe nasmeruje tou správnou cestou.

Opuchnuté nohy

Mnohých ľudí trápia opuchnuté nohy, ktoré sú nielen bolestivé, ale aj veľmi nepríjemné. S opuchnutými nohami sa spája niekoľko možných ochorení, ako napríklad problémy so srdcom, lymfatický edém, nedostatok bielkovín, ochorenie obličiek či prejavy žilovej nedostatočnosti. Možností je viacero, a preto pri dlhšie trvajúcich problémoch s opuchnutými nohami navštívte lekára, ktorý vám pomôže objasniť príčinu a nasadí správnu liečbu.

Bolesti v lýtkach pri chôdzi

Pociťujete pri chôdzi bolesti v lýtkach, ktoré ustanú, keď ste v pokoji? Môžu vás trápiť poruchy prekrvenia nôh, ale môže ísť aj o prvé príznaky ochorenia artérií s chronickými zmenami cievnych stien alebo cukrovky. V každom prípade však nenechajte nič na náhodu a čo najskôr navštívte lekára.

Bolesti v slabinách pri chôdzi

Ak vás bolia počas chodenia slabiny, môže ísť o ochorenie bedrového kĺbu. Túto bolesť riešte čo najskôr, pretože čím skôr problémy odhalíte, tým väčšiu máte šancu na uzdravenie. V našej Nemocnici Malacky sa venujeme liečbe kmeňovými bunkami aj pri ochoreniach bedrového kĺbu, ktorý je na nadmerné zaťažovanie veľmi citlivý.

Bolesti v chodidle a kĺboch prstov na nohách

Ak pociťujete bolesť v niektorých z týchto častí tela, môže ísť o opuchnuté kĺby či zápalové ochorenie kĺbov. Potrebné je celkové vyšetrenie, ktoré pozostáva z odberu krvi, prípadne vyšetrenia RTG. V prípade, že ochorenie kĺbu zachytíte včas, je možná liečba kĺbov kmeňovými bunkami. U nás v Nemocnici Malacky sme u 77 % pacientov po šiestich mesiacoch zaznamenali zmiernenie bolesti.

Bolesti v kolene

Všimli ste si, že vás pri záťaži bolia kolená, pukajú vám či v nich pociťujete nepríjemné chrupanie? Samozrejme, v pokoji sa to zlepší, ale v pokoji určite dlho nebudete. Bolesti kolien sú najčastejším príznakom opotrebovania kĺbu či artrózy, čo je opotrebenie kĺbovej chrupavky. Bolesť je spôsobená zmäknutím a stratou elasticity chrupavky. Ak máte pocit, že sa artróza môže týkať aj vás, kontaktujte náš tím špecialistov na http://www.liecbaklbov.sk/kontakt/ a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.