Select Page

Prvotný kontakt

O kmeňových bunkách sa dozviete na internete, v tlači alebo od známych. Kliknete na http://www.liecbaklbov.sk/kontakt/ a vyplníte kontaktný formulár, v ktorom vyjadríte záujem o konzultáciu alebo sa informujete telefonicky na čísle 0800 30 00 30. Presný termín konzultácie si dohodnete zavolaním na klinickú chirurgickú ambulanciu, kontakt na ktorú získate na call centre alebo vám ho pošleme ako reakciu na vyplnenie kontaktného formulára. Konzultácie pre pacientov objednaných na klinickej chirurgickej ambulancii prebiehajú vo štvrtok a v piatok od 12:00 do 14:00 hod.

Čo si priniesť na konzultáciu

Na vyšetrenie je potrebné priniesť si výsledky magnetickej rezonancie. Ak ich nemáte, môžete sa objednať na magnetickú rezonanciu v Nemocnici Malacky. Magnetická rezonancia je podstatná vzhľadom na to, že kmeňové bunky majú regenerovať poškodené chrupavky. Chrupavka je mäkké tkanivo a to je najlepšie viditeľné na magnetickej rezonancii.

Ako prebieha konzultácia

Na konzultácii lekár na základe výsledkov magnetickej rezonancie posúdi vhodnosť aplikácie kmeňových buniek pri vašej diagnóze. Ak je aplikácia kmeňových buniek vhodná, lekár s vami dohodne termín aplikácie. Odovzdá vám potrebné informácie ohľadom predooperačného vyšetrenia (predooperačné vyšetrenie nie je klasické, stačí nám minimálny rozsah – odbery krvi, moču a EKG).

Deň aplikácie kmeňových buniek

V deň aplikácie sa dostavíte na klinickú chirurgickú ambulanciu v Nemocnici Malacky. Sestrička skontroluje, či máte všetky potrebné vyšetrenia v poriadku a odprevadí vás na nadštandardné oddelenie. Odber kmeňových buniek sa robí z tuku z brucha alebo z boku, podľa toho, kde sú väčšie tukové zásoby. Odber sa robí v lokálnej anestézii manuálne liposukciou (odber je šetrnejší ako pri klasickej vákuovej liposukcii, aby sa nepoškodili tukové bunky, v ktorých sú mezenchymálne bunky s obsahom kmeňových buniek). Odobratý materiál ide do laboratória na spracovanie, ktoré trvá približne 3 hodiny. Pacient zatiaľ čaká na nadštandardnom oddelení. Spracované kmeňové bunky sa aplikujú intrartikulárne – priamo do kĺbu. Po aplikácii pacient odchádza domov.

Kontrola

10 dní po aplikácii kmeňových buniek pacient prichádza na kontrolu, kde sú viditeľné prvé zlepšenia zdravotného stavu.

 

 

Ak vás trápia bolesti kĺbov a chcete vedieť viac o aplikácii kmeňových buniek, dohodnite si bezplatnú konzultáciu na čísle 0800 30 00 30 alebo vyplňte kontaktný formulár: http://www.liecbaklbov.sk/kontakt/