Select Page

Poznáme dva druhy bolesti kĺbov. V prvom prípade ide o ochorenia samotných kĺbov, ktoré sa nám úspešne darí liečiť v Nemocnici Malacky prostredníctvom kmeňových buniek. Ide najmä o artrózu 1. a 2. stupňa, kde dosahujeme viac ako 65 % ústup bolestí, ako aj zlepšenie hybnosti kĺbu. Na druhej strane však môže mať bolesť kĺbov množstvo rôznych príčin a môže byť príznakom vážnych ochorení.

Boľavé kĺby môžu byť dôsledkom dlhodobej fyzickej záťaže, ale taktiež i nesprávnym držaním tela či obezity. Na druhej strane však môžu byť signálom omnoho vážnejších ochorení, ako napríklad reumatickej artritídy či artrózy. Zatiaľ čo reumatická artritída vznikne poruchou imunitného systému, artróza vzniká dôsledkom prirodzeného opotrebovania kĺbov. Bolesti kĺbov však môžu byť príznakom aj iných ochorení, ktoré s pohybovou sústavou na prvý pohľad vôbec nesúvisia.

Kĺby bolia aj pri chrípke

Bolesť kĺbov sa často objavuje aj pri chrípke – akútnom infekčnom ochorení. Ak ste už chrípku mali, určite si pamätáte na stav, kedy bolo vaše telo doslova paralyzované a vy ste sa nemohli ani hýbať. Okrem horúčky a bolesti hlavy sú jej typickým príznakom bolesti kĺbov a svalov.

Vášmu telu niečo chýba

Kĺby vás môžu bolieť aj vtedy, keď vášmu telu čosi chýba. Napríklad vitamín C či vápnik. Ak vám chýba vitamín C, okrem bolesti kĺbov budete pravdepodobne celkovo unavení, bude vám zapáchať z úst a vo väčšej miere vám budú padať vlasy. Chýbajúci vápnik má za následok lámanie nechtov, nespavosť, vyrážky či svrbenie. Pri vápniku si však dávajte pozor. Jeho nedostatok je totiž hlavným rizikovým faktorom pre vznik osteoporózy, ktorá sa prejavuje rednutím kostného tkaniva.

Bolesť kĺbov nepodceňujte

Ak bolesti kĺbov pretrvávajú dlhšie, s návštevou lekára nečakajte. Každý problém s kĺbmi totiž môže prerásť do chronického stavu, ktorý je postupom času čoraz ťažšie napraviť. V Nemocnici Malacky sa zameriavame na liečbu artrózy 1. a 2. stupňa, pri ktorej u pacientov dosahujeme viditeľné výsledky.

Špecializujeme sa na liečbu kmeňovými bunkami z vlastného tuku. Táto metóda predstavuje jednu z najmodernejších liečebných metód rôznych ochorení na svete. Najviac kmeňových buniek má ľudské telo v tuku a v kostnej dreni. Ich tajomstvo spočíva v tom, že disponujú neuveriteľnými liečebnými, regerenačnými a hojivými schopnosťami. Chcete sa o liečbe bolesti kĺbov dozvedieť viac? Kontaktujte našich odborníkov na http://www.liecbaklbov.sk/kontakt/