Select Page

Plastický chirurg MUDr. Otakar Lucák si liečbu boľavých kolien kmeňovými bunkami nevie vynachváliť. Dva týždne po prvej aplikácii už opäť lyžoval. 

Aktívny život si vybral svoju daň

Práca plastického chirurga je lekárovým poslaním. Aby ju mohol vykonávať čo najlepšie, pomáhajú mu pri tom jeho únikové brány, ktorými sú hudba a šport.

Okrem jazdy na koni vyskúšal takmer všetky športy. Niektoré závodne, iné amatérsky.

Najviac mu učarovali tenis a lyžovanie. „Všetko, do čoho sa pustím, robím naplno, či už na klinike, alebo v športe.

Šport milujem a hudba je mojou drogou,“ priznáva doktor Lucák. Jeho aktívny život si však vybral svoju daň v podobe bolesti v kolenách, ktoré pociťoval čoraz viac. Obstreky a ani lieky mu už nepomáhali.

Riešením bola neinvazívna liečba kmeňovými bunkami

Aplikáciu mezenchymálnych kmeňových buniek v Nemocnici Malacky podstúpil lekár už dvakrát. Prvý raz pred piatimi rokmi a vrátil sa k nej opäť.

„Keďže som procedúru dobre poznal, neváhal som sa zveriť do rúk kolegom – odborníkom v Malackách. Do nemocnice som prichádzal s pokojom v duši,“ vraví pán doktor.

Zákrok začal odberom tukových buniek liposukciou v lokálnej anestézii. Následne v laboratóriu odseparovali a izolovali mezenchymálne kmeňové bunky, čo trvalo asi tri hodiny.

Tie potom pacientovi aplikovali do oboch kolien. Domov odchádzal ešte v ten deň.

Bolesť kolien ho už neobmedzuje

Po krátkom období, keď bolo potrebné zmeravené a ubolené kolená postupne rozhýbať, sa zase vrátil k svojmu aktívnemu životu. „Zázračné kmeňové bunky ma vrátili na tenisové kurty.

Tiež som podľahol ‚golfovému moru’, konečne som si na neho našiel čas a moje zdravé kĺby ma už neobmedzujú,“ s radosťou konštatuje doktor Lucák a dodáva: „Som rád, že moderné neinvazívne metódy medicíny sú u nás dostupné a pomáhajú aj pri bolestiach a opotrebovaní kĺbov.“ Na bezplatnú konzultáciu sa môžete objednať na čísle 0800 30 00 30.