Select Page

Vídame ju na divadelných doskách, vo filmoch aj v televíznej kuchyni. Reč je o sympatickej a obľúbenej herečke Kamile Magálovej, ktorá sa stala ambasádorkou projektu zameraného na liečbu kmeňovými bunkami. Ako sama priznáva, k spolupráci ju priviedlo práve jej zranené koleno.

Problémy s kolenom sa herečke objavili už pred desiatimi rokmi, keď mala poškodený meniskus. Neskôr, po siedmich rokoch, nešťastne spadla na koleno, a tak sa operácii opäť nevyhla. Tentokrát sa lekári nezaoberali len meniskom, ale aj prasknutou chrupavkou a šľachami. Hoci sa druhá operácia vydarila a všetko nasvedčovalo tomu, že bude v poriadku, Kamila mala stále bolestivé koleno. „Nie je nič horšie ako pretrvávajúca bolesť. Nemohla som už ďalej takto fungovať, a preto som sa rozhodla vyhľadať lekársku pomoc. Od svojej známej som sa dozvedela o liečbe kmeňovými bunkami, ktorú vykonávajú v malackej nemocnici,“ približuje Magálová.

Liečebný zákrok bez ťažkostí

Liečba kmeňovými bunkami z vlastného tuku predstavuje jednu z najmodernejších a prevratných liečebných metód rôznych ochorení na svete. Kmeňové bunky majú totiž schopnosť seba obnovy, používajú sa na regeneráciu buniek a tkanív v tele. Okrem toho obnovujú tiež iné poškodené alebo opotrebované bunky, dokážu sa meniť na bunky chrupaviek, kostí, svalov či nervového vlákna. U pani Magálovej boli aplikované do ľavého kolena. „V deň zákroku som dvakrát absolvovala odber krvi a vyšetrenie EKG. Nasledovalo umŕtvenie brucha z dôvodu odobratia tukového tkaniva. Necítila som žiadnu bolesť, iba istý tlak,“ opisuje Kamila. Po tomto úkone nasledovalo o tri hodiny neskôr vpichnutie izolovaných kmeňových buniek priamo do kolena. „Liečebný zákrok prebiehal úplne hladko. Prvý deň po zákroku bolo moje koleno bolestivé, ale každým dňom sa to postupne zlepšovalo,“ vysvetľuje sympatická ryšavka a presvedčivo dodáva: „Musím priznať, že mi liečba pomohla.“

Hrdá ambasádorka liečby kmeňovými bunkami

Po aplikácii kmeňových buniek sa rozhodla prijať ponuku ambasádorky tohto projektu. Na otázku, či sa nebála tohto záväzku, mala jednoznačnú odpoveď: „Od začiatku som bola presvedčená, že mi liečba pomôže. Predsa len, ak by mi nepomohla, do spolupráce ani nejdem. Nebudem prirodzene robiť reklamu niečomu, o čom mám pochybnosti. Mne však liečba zabrala, a tak som rada, že sa môžem k tomuto projektu hrdo hlásiť.“

Na bezplatnú konzultáciu sa môžete objednať na čísle 0800 30 00 30. Viac informácií nájdete aj na webovej stránke: www.liecbabunkami.sk.