Select Page

Kmeňové bunky sú prirodzenou súčasťou nášho organizmu, najviac ich máme v tuku a kostnej dreni. Teší nás, že liečba kĺbov kmeňovými bunkami je aj na Slovensku čoraz populárnejšia a že mnohí z vás prejavujú aktívny záujem o zdravie svojich kĺbov.

Aký bol rok 2018?

V priebehu minulého roku vám naši odborníci v nemocnici v Malackách celkovo poskytli 251 konzultácií ohľadne zdravotného stavu vašich kĺbov. Liečba kmeňovými bunkami nie je vhodná pre každého pacienta. Najlepšie výsledky prináša pacientom s artrózou I. a II. stupňa, avšak po odbornej konzultácii a odporučení lekára ju môžu podstúpiť aj pacienti s vyšším stupňom opotrebovania chrupavky. O aplikáciu kmeňových buniek majú záujem tak ženy ako aj muži. Spolu sme kmeňové bunky aplikovali 86 pacientom, z toho 32 ženám a 54 mužom. Najväčší záujem bol o aplikáciu kmeňových buniek do kolenných kĺbov. Druhým najčastejším prípadom bola aplikácia do bedrových kĺbov a vyskytli sa aj prípady aplikácie kmeňových buniek do ramien a členkov.

Aké výsledky liečba pacientom priniesla?

Až 73 % pacientov, ktorí liečbu podstúpili, uvádza zmiernenie bolesti a zlepšenie pohyblivosti kĺbov po 1. mesiaci od aplikácie. Viac ako 68 % pacientov prestalo po 1. mesiaci od aplikácie užívať lieky proti bolesti. Až 84 % pacientov zaznamenalo výrazné zlepšenia po 3 mesiacoch od aplikácie kmeňových buniek. Sme radi, že vám liečba kmeňovými bunkami prináša zmiernenie bolesti, lepšiu pohyblivosť a v mnohých prípadoch aj vytúžený návrat do aktívneho života, o čom svedčia aj spokojné referencie našich klientov.

„Zákrok som absolvoval pred 3 mesiacmi a nohy mám ako pred 10 rokmi. Kolená mi neopúchajú, bolesť necítim,“ uvádza pán Tibor, ktorý podstúpil aplikáciu kmeňových buniek do kolenných kĺbov.
„Bez diskusií, opäť môžem stráviť na lyžiach celý deň alebo celú noc a kolená nebolia (alebo bolia podstatne menej), ale najmä mi už neopúchajú a nebránia mi v ďalšom pohybe. Aj keď je pravdou, že dnes im už doprajem ďaleko viac času na relax ako kedysi,“ povedal Michal z Bratislavy, pacient, pre ktorého je aktívny pohyb nielen súčasťou životného štýlu, ale aj povolania.

Ak aj vás trápi artróza, na bezplatnú konzultáciu sa môžete objednať na čísle 0800 30 00 30 alebo vyplnením kontaktného formulára: www.liecbaklbov.sk