Select Page

Pekná záhradka si vyžaduje našu pozornosť a starostlivosť. Tá je neraz spojená s náročnou manuálnou aktivitou, ktorá dáva zabrať kĺbom. Ak sú postihnuté artrózou, bolesť a obmedzená možnosť pohybu dokážu veľmi znepríjemniť život. V Nemocnici Malacky sa od roku 2015 úspešne realizuje terapia kmeňovými bunkami, ktorá sa používa nielen na liečbu artrózy kolenných, bedrových a zápästných kĺbov, ale aj na rýchlejšie zahojenie rán.

Genialita kmeňových buniek

Kmeňové bunky sú súčasťou vlastného organizmu, majú liečebné, regeneračné a hojivé schopnosti. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že dokážu samé obnoviť a nahradiť poškodené bunky a spustiť tak proces regenerácie. Výhoda terapie kmeňovými bunkami je tá, že lieči príčinu bolesti, teda opotrebovanie chrupavky. Za viac ako 4 roky sa aplikovali v Nemocnici Malacky kmeňové bunky  viac ako 400 pacientom do vyše 600 kĺbov. Podľa dotazníkov a kontrolných vyšetrení bolo s účinkami liečby spokojných 80 % pacientov.

Ako prebieha liečby kmeňovými bunkami?

Liečebný zákrok sa realizuje v lokálnom znecitlivení. Z tela pacienta sa odoberie dostatočné množstvo tukového tkaniva, z ktorého sa špeciálnou metódou v sterilných podmienkach izolujú kmeňové bunky. Tie sa následne aplikujú do postihnutého miesta kĺbu tak, aby pôsobili priamo v mieste poškodenia. Výrazné zlepšenie zdravotného stavu pociťujú pacienti už po dvoch týždňoch po aplikácii kmeňových buniek. Dĺžka rekonvalescencie je individuálna a ošetrujúci lekár pacienta pravidelne monitoruje.

Darček na Vianoce, ktorý pomôže a poteší

Liečba je tým trvalejšia, čím je aplikovaná v skoršom štádiu poškodenia chrupavky v kĺbe. Zákrok sa radí medzi miniinvazívne,  má malé riziko komplikácií, doba liečby a rekonvalescencie je krátka, takže návrat do produktívneho života je rýchly. Terapiu si pacient hradí sám, nie je preplácaná zdravotnou poisťovňou. Ak premýšľate nad tým, aký darček pripraviť na Vianoce svojim blízkym, ktorý by ich potešil a pomohol im, možno po prečítaní tohto článku budete mať jeden tip.

Na bezplatnú konzultáciu v Nemocnici Malacky sa môžete objednať na čísle 0800 30 00 30 alebo cez web www.liecbabunkami.sk